Whatsapp İle İletişime Geç
Whatsapp İle İletişime Geç
Şimdi Ara

ESKİŞEHİR ÇIKIŞLI OTOBÜS İLE BALKAN ÜLKELERİ TURU

2024 Kültür Turları ERKEN REZERVASYON BAŞLADI !  ESKİ FİYATLARLA DEVAM EDİYORUZ ! ACELE EDİN %50'YE VARAN İNDİRİM FIRSATLARI ! YENİ SEZON FİYATLARI YÜKLENMEDEN ALIN ! SON GÜN 15 TEMMUZ !

Tur Bilgileri
26 Temmuz - 04 Ağustos
Yarım Pansiyon
Eskişehir Çıkışlı

ESKİŞEHİR ÇIKIŞLI OTOBÜS İLE BALKAN ÜLKELERİ TURU

3420.00 €
TURDAŞ Fiyatı
3420.00 €
Vade Farksız 3-6 Taksit İmkanı!

Tarihler bulunuyor...

Fiyat Hesapla

Yetişkin

ESKİŞEHİR ÇIKIŞLI OTOBÜS İLE BALKAN ÜLKELERİ TURU

9 ÜLKE / 9 GECE 10 GÜNDÜZ

‘’ADRİYATİK DENİZİ KIYILARINA YOLCULUK‘’

YUNANİSTAN - MAKEDONYA - KOSOVA - ARNAVUTLUK - KARADAĞ - (HIRVATİSTAN) 

BOSNA HERSEK - SARAYBOSNA - SIRBİSTAN - BULGARİSTAN 

3* VEYA 4*OTELLERDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA / 8 SABAH KAHVALTISI & 8 AKŞAM YEMEĞİ DAHİL 

 Kosova Turu – Kotor Turu – Poçiteli Turu – Blagaj Turu – Plovdiv Şehir Gezisi DAHİL !!!!

Folklorik Dans Ve Müzik Eşliğinde Makedon Gece Eğlencesi ve Boşnak Gece Eğlencesi DAHİL !!!!

 

YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK 
 

KREDİ KARTLARINA VADE FARKSIZ 3 - 6 TAKSİT İMKANI

Nakit Ödemelerde %10 Ekstra İNDİRİM!

Eskişehir Çıkışlı Otobüs ile Büyük Balkanlar Turu Eskişehir' den otobüs ile gerçekleştirilmektedir. 9 gece 10 günlük paket bir turdur ve  8 gece otel konaklaması bulunmaktadır. Eskişehir Çıkışlı Otobüs ile Büyük Balkanlar turumuzda Yunanistan – Makedonya – Kosova – Arnavutluk –  Karadağ – Hırvatistan – Bosna Hersek – Sırbistan ve Bulgaristan gezilecek ülkeler arasındadır. Bu geziler esnasında Profesyonel Turist Rehberimiz sizlere eşlik edecektir. Büyük Balkanlar Turu çok ekonomik açılış fiyatları ile satışa sunulmuştur. Bu yüzden lütfen kayıt için acele edin.

 • 1. Gün 26 Temmuz Cuma
  BULUŞMA VE HAREKET

   

  Siz değerli misafirlerimizle Eskişehir Otogar'da buluşma ve hareket.

   

  Akşam Yemeği : Yol üstünde alınacaktır.
  Rota : Eskişehir - İstanbul - İpsala
  Toplam Kat Edilecek : Mesafe : 518 km

 • 2. Gün 27 Temmuz Cumartesi
  İPSALA - KAVALA - SELANİK

   

  İpsala sınır kapısından takiben Gümülcine-İskeçe karayolundan yaklaşık 2 saat sürecek yolculuk sonrası sabah erken saatte Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Kavala`ya doğru hareket ediyoruz. Varışımız sonrası kahvaltı için serbest zaman veriyoruz. (ekstra) Kahvaltı sonrası Kavala panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panaromik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Ardından Selanik’e doğru hareket ediyoruz. Varışımız sonrasında Selanik’te 2 saate yakın gerçekleştireceğimiz gezimizde görülecek yerler; Kordon, beyaz kule, döner kule, fuar meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros katedrali, Büyük İskender heykeli, E.Venezelos - P. Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Selanik turumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün evini ziyaret ederek tamamlıyoruz. Daha sonra konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği Selanik’teki otelimizde.


  >> Dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek yemeksiz (meze, caciki ve 1 adet alkollü içecek dahil) canlı müzikli meşhur ”YUNAN TAVERNASI’’ eğlencesine gidiyoruz. (Ekstra – kişi başı : 45 eur

   

  Sabah Kahvaltısı : Kavala’da ekstra serbest zaman.
  Öğle Yemeği : Selanik’te ekstra serbest zaman.
  Akşam Yemeği : Otelimizde alınacak olup (set menü), tur ücretine dahildir. 
  Konaklama : Rotonda Hotel / Anatolia Hotel / Astoria Hotel vb…- Selanik (3* veya 4*)
  Para Birimleri : Yunanistan – Euro / Makedonya - Denar (Ortalama Kur 1 Euro : 62 Denar )
  Rota : İpsala Sınır kapısı (195 Km) - Kavala / Kavala (153 km) – Selanik 
  Toplam Kat Edilecek Mesafe : 348 km

 • 3. Gün 28 Temmuz Pazar
  SELANİK – ÜSKÜP

   

  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp, Üsküp’e doğru yolculuğumuz başlıyor. Makedonya'ya geçiş ve Başkent Üsküp'e varışımız sonrasında Üsküp gezimize başlıyoruz. Üsküp’te gezilecek yerler arasında; Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Konaklama ve Akşam yemeği Üsküp' teki otelimizde. 

   

  Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup, tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği : Üsküp şehir merkezinde ekstra serbest zaman.
  Akşam Yemeği : Otelimizde alınacak olup (set menü), tur ücretine dahildir. 
  Konaklama : Victoria Hotel / Belle Vue / New Star hotel / Hotel Hamburg Slika vb – Üsküp (3* veya 4*)
  Para Birimleri : Makedonya - Denar ( Ortalama Kur 1 Euro : 62 Denar )
  Rota : Selanik (234 km) - Üsküp 
  Toplam Kat Edilecek Mesafe : 234 km

 • 4. Gün 29 Temmuz Pazartesi
  ÜSKÜP – KOSOVA (PRİŞTİNE – PRİZREN) – ÜSKÜP

   

  Sabah kahvaltımızın ardından dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Kosova Cumhuriyeti'ne geçiyoruz. İlk durağımız Başkent Priştine'ye hareket. Varışımıza istinaden yapacağımız panoramik şehir turumuzda 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Germia Parkı, Osmanlıların 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Camii, özgün iç süslemeleri ile öne çıkan 18. yüzyıl eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda şehit olan Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesi göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Prizren’e doğru gidiyoruz. Prizren’e varışımız sonrası öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.(Ekstra) Molamızın ardından  Mimari silueti ve 5 vakit minarelerinden yükselen ezan sesleri, yol ve dükkân levhalarındaki Türkçe ibareleri ile hemen ilk görüşte Anadolu Osmanlı kenti intibaını veren Prizren'i gezmeye başlıyoruz. Gezimizde; Sinan Paşa Camii, Halveti Tekkesi, Bayraklı Camii, Mehmet Paşa Hamamı görülecek yerler arasındadır. Kosova gezimizi tamamladıktan sonra tekrar Makedonya'ya geçiş ve Üsküp'e varıyoruz. Varışımız sonrası Üsküp’te konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Akşam otelimizde alacağımız yemekte folklorik dans gösterisi ve müzik eşliğinde "Makedon Gece eğlencesini" gerçekleştiriyoruz. Geceleme ve akşam yemeği Üsküp’te otelimizde. (Kosova Turu + Makedon Gece Eğlencesi DAHİL !!! )

   

  Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup, tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği : Prizren’de ekstra serbest zaman.
  Akşam Yemeği : Otelimizde alınacak olup (set menü), tur ücretine dahildir.  (müzik eşiliğinde folklorik dans gösterili Makedon eğlencesi tur ücretine dahildir.) 
  Konaklama : Victoria Hotel / Belle Vue / New Star hotel / Hotel Hamburg Slika vb – Üsküp (3* veya 4*)
  Para Birimleri : Makedonya - Denar ( Ortalama Kur 1 Euro : 62 Denar ) / Kosova - Euro
  Rota : Üsküp (91 km) - Priştine /  Priştine (85 km) - Prizren / Prizren (161 km) - Üsküp 
  Toplam Kat Edilecek Mesafe : 337 km

 • 5. Gün 30 Temmuz Salı
  ÜSKÜP – OHRİD –TİRAN – İŞKODRA veya ULCİNJ

   

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ohrid’e doğru hareket ediyoruz. Varışımız sonrasında gezimize başlıyoruz. Ohrid’te; Aya Sofya Kilisesi, Ohrid Kalesi (Panoramik), Osmanlı Mahallesi, Aziz Kril ve Metodios Heykeli, Çınaraltı Meydanı, Halveti Tekkesi, çarşı gezimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Ohrid’te tekne turu'na çıkıyoruz (Ekstra). Tekne turumuzun ardından 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un başkenti Tiran’a geçiyoruz. Tiran’a varışımız ardından şehir turuna başlıyoruz. Ardından gezeceğimiz diğer yerler; Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, Opera ve Bale Binası ve İskender Bey Meydanını geziyoruz Tiran’daki turumuz sonrası Karadağ ile Arnavutluk arasında sınır oluşturan İşkodra Gölü’nün güneydoğu ucuna kurulmuş İşkodra’ya veya Ulcinj’e geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama İşkodra veya Ulcinj’deki otelimizde. 


   
  Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği : serbest zamanda ekstra alınacaktır.
  Akşam Yemeği : Otelimizde (set menü) alınacak olup, tur ücretine dahildir.
  Konaklama : Hotel Rozafa  / Grand Hotel Europa / Alis Hotel vb- İşkodra veya Ulcinj (3* veya 4*)
  Para Birimleri : Makedonya - Denar ( Ortalama Kur 1 Euro : 62 Denar ) / Arnavutluk - Lek / Karadağ - Euro
  Rota : Üsküp (173 km) - Ohrid / Ohrid (134 km) – Tiran / Tiran - İşkodra (102 km) / (İşkodra - Ulcinj (42 km) 
  Toplam Kat Edilecek Mesafe : 409 – 451 km

 • 6. Gün 31 Temmuz Çarşamba
  İŞKODRA veya ULCİNJ - KOTOR - (DUBROVNİK) – TREBİNJE

   

  Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Bar ve Budva şehirleri üzerinden Kotor’a doğru hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan muhteşem manzarası ve eşsiz doğal güzelliğe sahip Sveti Stefan adasını fotoğraflamak üzere mola veriyoruz. Ardından yolumuza devam ediyoruz. Kotor’a varışımız sonrası gerçekleştireceğimiz şehir turumuza başlıyoruz. Kotor’da; Eski Şehir, Aziz Nikola Kilisesi, Venedik Sarayı, Aziz Tryphon (Tomislav) ve Tarihi Saat Kulesi gezileri sonrası manzarası ile bizleri büyüleyecek keyifli bir yolculuk sonrası Trebinye’ye doğru hareket ediyoruz. İsteyen misafirlerimizle ekstra olarak akşam vakti düzenleyeceğimiz DUBROVNİK AKŞAM TURU için Dubrovnik’e doğru yolumuza devam edeceğiz (Ekstra - Kişi Başı : 55 eur) (Not : Ekstra turumuza katılmayacak misafirlerimiz için Tribinye’de serbest zaman verilecektir.) Uzun yıllar Vendik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik’e varış. Eski şehir Meydanı, Şehrin kule ve surları, Aziz Sahour ve Blasius Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic’in Heykeli, tarihi çeşme ve su sarnıcı, 14. yüzyıldan kalma Franciscan Katedrali, Rector Sarayı gezilerimizin ardından konaklayacağımız Trebinye’deki otelimize doğru hareket ediyoruz. Konaklama ve Akşam Yemegi Trebinye’deki otelimizde. (Kotor Turu DAHİL !!!)


   
  Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği : serbest zamanda ekstra alınacaktır.
  Akşam Yemeği : Otelimizde (set menü veya açık büfe) alınacak olup, tur ücretine dahildir.
  Konaklama : Hotel Bellevue vb. / Hotel Leotar vb. / Hotel Adria vb – Trebinje (3* veya 4*)
  Para Birimleri : Karadağ - Euro / Hırvatistan - Euro  / Bosna Hersek - Konvertibl Marka ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.96 KM )
  Rota : İşkodra (108 km) - Kotor / Kotor (95 km) - Tribinje / (tribinye (32 km)  – dubrovnik)
  Toplam Kat Edilecek Mesafe : 203 – 235 km

 • 7. Gün 01 Ağustos Perşembe
  TREBİNJE - POÇİTELİ - BLAGAJ - MOSTAR – SARAYBOSNA

   

  Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası yol üzerindeki eski Osmanlı Köyü Poçiteli’yi ziyaret. Poçiteli panoramik gezimiz sonrasında Mostar’a hareket. Varışımız ardından, Blagay Turu için hareket ediyoruz. Blagaj Bölgesini 1446 yılında hakimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunan tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz. Ardından Mostar’a geri dönüyoruz. Mostar şehrinde tarihi Mostar Köprüsü, Tarihi köşkü, Koski Mehmet Paşa Camisi’nden Mostar’ı seyir ve Karagöz Camisi‘ni ziyaret edip Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Saraybosna’ya vardıktan sonra otele yerleşme. Akşam otelimizde alacağımız yemekte folklorik dans gösterisi ve müzik eşliğinde "Boşnak Gece eğlencesini" gerçekleştiriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Saraybosna’daki otelimizde. (Poçiteli Turu + Blagaj Turu + Boşnak Gece Eğlencesi DAHİL !!!)

   

  Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği : serbest zamanda ekstra alınacaktır.
  Akşam Yemeği : Otelimizde alınacak olup (set menü), tur ücretine dahildir.  (müzik eşiliğinde folklorik dans gösterili Boşnak eğlencesi tur ücretine dahildir.) 
  Konaklama : Hotel Terme İlidza  / Hotel Exclusive / BM International Hotel vb – Saraybosna (3* veya 4*)
  Para Birimleri : Bosna Hersek - Konvertibl Marka (Ortalama Kur 1 Euro : 1.96 KM)
  Rota : Tribinje (102 km) - Poçiteli / Poçiteli (27 km) - Blagaj / Blagaj (13 km) - Mostar / Mostar (129 km) - Saraybosna 
  Toplam Kat Edilecek Mesafe : 271 km

 • 8. Gün 02 Ağustos Cuma
  SARAYBOSNA – BELGRAD

   

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Saraybosna Şehir turumuzda; Avusturya-Macaristan İmparatorluğu ve Osmanlı idaresi altında kaldığı dönemlerde yapılan tarihi binalarla çevrili caddeleri, Baş Çarşı, Kurşunlu Medresesi, Gazi Hüsrev Bey Camisi, Kütüphane, Saat kulesi, Katolik Katedrali, Fatih Sultan Mehmet’e hediye Edilen Hünkar (Fatihova) Camisi’ni, I. Dünya Savaşı’nın başlamasına neden olan suikastın yapıldığı tarihi Latin Köprüsü, Şehrin Koruyucusu Sönmeyen Ateş Anıtı, Pazar Yeri Şehitliği, Osmanlı Kalesi ve Beyaz Tabyanın panoramik olarak görülmesi. Öğle yemeği molası için serbest zaman veriyoruz.(ekstra) Bosna’nın kurucusu Aliye İzzet Begoviç Anıt Mezarı ve Kovaçi Şehitliği’nin gezilmesi ardından Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a hareket. Varışımız sonrası Belgrad'ta tekne turu’na çıkıyoruz (Ekstra). Tekne turumuzun sonrası Belgrad’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Belgrad’taki otelimizde.


   
  Sabah Kahvaltısı :
  Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği : serbest zamanda ekstra alınacaktır.
  Akşam Yemeği : Otelimizde alınacak olup (set menü), tur ücretine dahildir. 
  Konaklama : Otel Sumadija / Hotel Theater / Hotel Majdan vb – Belgrad (3* veya 4*)
  Para Birimleri : Bosna Hersek - Konvertibl Marka (Ortalama Kur 1 Euro : 1.96 KM)
  / Sırbistan - Dinar ( Ortalama Kur 1 Euro : 117 Dinar )
  Rota : Saraybosna - Belgrad (307 km)
  Toplam Kat Edilecek Mesafe : 307 km

 • 9. Gün 03 Ağustos Cumartesi
  BELGRAD – SOFYA

   

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Belgrad’ta panaromik şehir turumuzda; Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği molası (Ekstra) ardından Bayraklı Camii’sini geziyoruz. Daha sonra Bulgaristan'ın başkenti Sofya‘ya hareket ediyoruz. Varışımız sonrası Sofya’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Sofya’daki otelimizde.

   

  Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği : serbest zamanda ekstra alınacaktır.
  Akşam Yemeği : Otelimizde alınacak olup (set menü), tur ücretine dahildir. 
  Konaklama : Otel Festa / Hotel Business Akord / Park Hotel Moskva vb – Sofya (3* veya 4*)
  Para Birimleri : Sırbistan - Dinar ( Ortalama Kur 1 Euro: 115 Dinar ) / Bulgaristan - Leva 
  Rota : Belgrad - Sofya (391 km)
  Toplam Kat Edilecek Mesafe : 391 km

 • 10. Gün 04 Ağustos Pazar
  SOFYA - PLOVDİV - EDİRNE - İSTANBUL – ESKİŞEHİR

   

  Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Sofya’da St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Alexander Nevski Katedrali, Başkanlık Sarayı, Parlamento Binası, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Banya Başı Camii, Ulusal Tiyatro, Alexander Meydanı, Vitoşa Caddesi’ni gördükten sonra Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv'e doğru yol alıyoruz. Plovdiv'e varışımızla panoramik şehir gezimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Türkiye’ye hareket doğru yola çıkıyoruz. Kapıkule sınır kapısından Türkiye’ye giriş. Free shooplar’da vereceğimiz serbest zaman ardından Edirne üzerinden İstanbul’a varış. Gerekli molalar sonrası Eskişehir'e varıyoruz. Başka bir turumuzda buluşmak ümidiyle vedalaşıyoruz… (Plovdiv Şehir Gezisi DAHİL)

   

  Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup, tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği : serbest zamanda ekstra alınacaktır.
  Akşam Yemeği : Ekstra olup, tur ücretine dahil değildir. 
  Para Birimleri :  Bulgaristan - Leva
  Rota : Sofya - Plovdiv - Edirne - İstanbul - Eskişehir (863 km.)DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 15 Temmuz Pazartesi tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

- Lüks Otobüsümüz İle Ulaşım
- 3* veya 4* Otellerde 8 gece Yarım Pansiyon Konaklama
- Sabah Kahvaltısı (8) 
- Akşam Yemekleri (8) 
- Programda Belirtilen Tüm Şehir Turları ( Kavala - Selanik - Üsküp - Priştine - Prizren - Ohrid - Tiran - Kotor - Trebinye - Poçitel - Blagay – Mostar - Saraybosna - Belgrad -Sofya -  Plovdiv)
- Tüm Otel Vergileri 
- Şehir Giriş Ücretleri
- Kosova (Priştine ve Prizren) Turu
- Poçiteli Turu
- Blagaj Ekstra Turu
- Kotor Turu
- Plovdiv şehir gezisi
- Makedon Gece Eğlencesi
- Boşnak Gece Eğlencesi
- Tüm otoban, otopark ve check-point giderleri
- Araç içi sınırlı su ikramı
- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Tüm Öğle Yemekleri 
- 1.Gün Kavala’daki Kahvaltı 
- Son gün Akşam Yemeği 
- Yemeklerde Alınan İçecekler
- Otelde alınacak içecek ve tüm ekstralar
- Tüm Şahsi Harcamalar
- Bahşişler ( Rehber, Şoför, Otel Personeli vb. )
- Müze, Saraylar ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
- Ekstra Gece Eğlenceleri 
- Dubrovnik Akşam Turu ( kişi başı 55 Euro)
- Tekne turları (Ohrid tekne turu 20 eur ve Belgrad tekne turu 20 eur) 
- Yurtdışı Çıkış Harcı 
- Vize İşlem Ücreti (kişi başı:
235 euro) (Yeşil Pasaportlular vizeden muaftır)
- Programda belirtilmeyen geziler, turlar ve diğer hizmetler vs...
- Seyahat Sağlık Sigortası (60 yaş üstü kişiler için 15 eur sürprim uygulanır.) 

Önemli Notlar;

-Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

-Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. 

-3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

-Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

-Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentamız/operatör firmamız sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir. Genel olarak, tur programı rehberin uygun gördüğü durumlarda değiştirilebilir.

-Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

-Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

-Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.

- Acentamız/operatör firmamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler ile biniş-iniş parkurları değişebilir. Acentamız/operatör firmamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 

- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

- Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon (koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup, sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez.Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.

- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.

- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg. Alışveriş limitleri sınır kapılarında değişiklik gösterebilir, gümrük görevlilerinin bildireceği limitlere uyulması rica olunur.Gümrük limitlerinin değişikliklerinden acentamız sorumlu tutulamaz.

- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal veya tur tarihini değiştirme hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %50 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye'deki mercilerden alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.

-Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan acenta sorumlu tutulamaz.

-Turlarımızda Kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna vb..
Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega vb..
Minibusler: (16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter vb..

- Bordo Pasaportlu misafirlerimiz için mutlaka geçerli Multi (Çok Girişli) Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)

-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

VİZE BİLGİLENDİRMESİ

** Vize ile ilgili bilgi için en az 1 ay öncesinden vize departmanımıza teslim etmeniz gerekmektedir. Vizenin acenta tarafından alınacak olması halinde ve vize için gerekli evrakların teslim zamanının tüketiciye bildirilmesi şartıyla tüketici tarafından zamanında teslim etmeyen evraklar nedeniyle vizenin alınmamasından doğan zararlardan seyahat acentesi sorumlu tutulamaz. Evrakları eksiksiz ve süresinde verilmiş olunsa bile, vizenin verilmemesinden dolayı seyahat acentesi sorumlu tutulamaz.

** T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurulması gerekmektedir. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise ( Yeşil ve Bordo Pasaport) pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.  Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan tur firması sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

** Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.


*İptal ve iade talepleriniz için, iptal-iade formunu doldurmanız gerekmektedir. WhatsApp hattımızdan veya 4444394 numaralı telefonlardan üzerinden gelen iptal ve iade talepleri dikkate alınmamaktadır.

*İptal ve iade form süreciniz hakkında 4444394 numaralı telefon üzerinden Gönül Hanım veya Gizem Hanım ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tarih İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişi Ek Yatak (Üçüncü Kişi) 0-2 Yaş 3-6 Yaş 7-12 Yaş

Fiyatlar hesaplanıyor...

İptal Formu

Erken Rezervasyon İptal ve İade Sigortası

Maxigezi, Erken Rezervasyon İptal ve İade Sigorta uygulaması ile misafirlerine, her koşulda rezervasyonlarını iptal etme hakkı sunmaktadır. Bu uygulama ile rezervasyon başlangıcından 5 gün (120 saat) öncesine kadar rezervasyon iptal etmek mümkün olacaktır.

İptal sigortasından yararlanmak için, iptal sigortası taleplerinin kayıt esnasında ya da en geç tur hareketinden 30 gün öncesine kadar kayıt işlemlerine dahil edilmesi gerekmektedir.

Erken Rezervasyon İptal ve İade Sigorta koşulları ise şöyledir;

 • * YURTDIŞI TURLARDA, eğer kişi iptal sigortası yaptırmış ise tur tarihinden 15 gün öncesine kadar;
 • * YURTİÇİ TURLARDA ise iptal sigortası yaptırması halinde tur tarihinden 5 gün öncesine kadar sebep belirtmeksizin iptal gerçekleştirebilir.
 • * İptal işlemlerinde, kayıt sırasında ödenen sigorta bedeli düşülerek iade süreci başlatılır. İade işleminde, sigorta ücreti iade edilmez.
 • * İptal sigortası alan misafirlerin iptal iade süreçleri, iadenin sigorta tarafından onaylanması akabinde tamamlanır.
 • * İptal sigortası alan misafirler iptal talebinde bulunduğunda eğer tren veya uçak bileti gibi bir biletleme işlemi yapılmışsa bu biletlerin kesintileri yapılarak tur ücreti iade edilir.


ÖNEMLİ: İptal ve iade talepleriniz için Tur Rezervasyon İptal Formunu doldurmanız gerekmektedir. WhatsApp hattımızdan veya 4444394 numaralı telefonlar üzerinden gelen sözlü iptal ve iade talepleri dikkate alınmamaktadır.


İptal ve iade form süreciniz hakkında 4444394 numaralı telefon üzerinden Gönül Hanım veya Gizem Hanım ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.YURTİÇİ TURLARDA İPTAL SİGORTA ÜCRETİ
 • KİŞİ BAŞI : 350 TL


YURTDIŞI TURLARDA İPTAL SİGORTA ÜCRETİ
 • KİŞİ BAŞI : 25 EURO
Formu doldurun, satış temsilcimiz belirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.