Whatsapp İle İletişime Geç
Whatsapp İle İletişime Geç

Bu Fiyatların Geçerli Olduğu Son Tarih 18 EKİM!

Tur Bilgileri
19 - 24 Ekim
Yarım Pansiyon
Eskişehir Çıkışlı
ESKİŞEHİR ÇIKIŞLI UÇAKLI GAP TURU
2393.75 TL
19 Ekim 2019 - 24 Ekim 2019 Yarım Pansiyon
1915 TL
Son 1 Kişi
25 Ekim 2019 - 31 Ekim 2019 Yarım Pansiyon
1915 TL
+7 Kişi
09 Kasım 2019 - 14 Kasım 2019 Yarım Pansiyon
1915 TL
+7 Kişi
19 Ekim 2019 - 24 Ekim 2019 Yarım Pansiyon 8-12 kişilik gruplar için geçerli fiyatlardır.
Grup Kontenjanı doludur.
1857.55 TL
25 Ekim 2019 - 31 Ekim 2019 Yarım Pansiyon 8-12 kişilik gruplar için geçerli fiyatlardır.
Grup Kontenjanı doludur.
1857.55 TL
09 Kasım 2019 - 14 Kasım 2019 Yarım Pansiyon 8-12 kişilik gruplar için geçerli fiyatlardır.
1857.55 TL
8+ Kişi

Fiyat Hesaplama

Farklı İllerden Turlar
Turumuza Katılabileceğiniz Diğer Şehirler

ESKİŞEHİR' DEN UÇAKLI GÜN BATIMI GAP TURU

 

5 GECE 6 GÜN (5 GECE OTEL KONAKLAMASI)

 

YARIM PANSİYON

 

HALFETİ TEKNE TURU & URFA SIRA GECESİ TRANSFERİ DAHİL!

 

KREDİ KARTLARINA 3 - 6 TAKSİT İMKANI

 

 

Gidiş Bilgileri
Esenboğa Havalimanı
19 Ekim Cumartesi
08:00
Adana Havalimanı
19 Ekim Cumartesi
09:00
Anadolujet
Anadolujet
Dönüş Bilgileri
Adana Havalimanı
24 Ekim Perşembe
21:55
Esenboğa Havalimanı
24 Ekim Perşembe
22:55
Anadolujet
Anadolujet
 • 1. Gün 19 Ekim Cumartesi
  Antakya - Asi Nehri - Uzun Çarşı - Harbiye - Mozaik Müzesi - St. Pıerre Kilisesi

   

  Değerli Misafirlerimiz; Eskişehir - Ankara transferinizi sağlıyor ve saat 06.00’da Ankara Esenboğa Havalimanında diğer misafirlerimizle buluşarak Anadolu jet TK 7100 seferi 08:00 de hareket edecek olan Anadolu Jet Havayolları ile Adana'ya hareket edecek olan uçağımıza biniş işlemlerimizi sonlandırıyor ve Adana'ya hareket ediyoruz. Adana Havaalanında bizi bekleyen transfer aracımız ile buluşuyoruz. Saygıdeğer misafirlerimiz, yolda alacağımız kahvaltımızın ardından  zengin kültürü ile dikkat çeken  İskenderun üzerinden Belen Geçidine çıkarak Amik Ovası ve Amanos Dağları'nın doyumsuz manzarasını izleyerek Antakya'ya ulaşıyoruz. Eski adı Orontes Nehri olan Suriye Dağlarından doğup Saman Dağında denize boşalan Asi Nehri'nin kıyısında kurulan Antakya'da ki ilk durağımız dünyanın en büyük üçüncü mozaik müzesi olan Antakya Mozaik Müzesi olacak. Burada antik dönemdeki ismi Dafne günümüzdeki ismi Harbiye den çıkartılan mozaikleri görüyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Tahtacılar Çarşısı olarak da bilinen Uzun Çarşı da serbest zaman veriyoruz. Daha sonrasında İlk Hıristiyan şehitlerinden olan Habib-i Neccar Camii gezisini yapıyoruz. Sonrasında Antakya sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz. Müsait olduğu takdirde  gezebileceğimiz Türk-Katolik Kilisesi-ni görüp Tarihi Antakya Evlerini gördükten sonra dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesine gidiyoruz (Kilise tadilatta olduğundan anlatımlarımızı dışarıda gerçekleştireceğiz). Kilise önündeki Antakya Manzarası sizleri büyüleyecek, Kilise gezimiz sonrasında Antakya'dan 12 km ileride Daphne ve Apollon'un Aşklarının geçtiği Harbiye'ye (Dafne) giderek mesire yeri olan Küçük Şaleleri görüyoruz. İpek ve defne ağacı, sabun vb. ürünleri aldıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

   

  *Sabah Kahvaltısı: Yolda alınacak. (Dahil)
   

  *Öğle Yemeği: Antakya da menü olarak alınacaktır.
   

  *Akşam Yemeği: Otel'de alınacaktır. (Ücrete dâhildir)
   

  *Güzergah: Adana-Hatay-Harbiye / 215 Km
   

  *Konaklama Oteli: Özcihan Otel – Deliban Otel – Grand Mina Otel - Boğaziçi Otel v.b

   

 • 2. Gün 20 Ekim Pazar
  Kırıkhan - Hassa - Narlı - Pazarcık - Adıyaman - Arsemia - Cendere Köprüsü - Karakuş Tümülüsü - Nemrut Dağı

   

  Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında Antakya'dan ayrılıyor ve Kırıkhan- Hassa-Islahiye-Pazarcık-Gölbaşı üzerinden Adıyaman'a ulaşıyoruz. Burada otobüsümüzden inerek bizleri bekleyen minibüslerimize biniyoruz. Daha sonrasında Kâhta dan geçerek ilk durağımız olan Karakuş Tümülüsüne geliyoruz. Muhteşem bir manzara içerisinde rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Roma İmparatorluğunun efsanevi IX. Lejyonunun inşa ettiği Cendere Köprüsüne ulaşıyoruz. Burada yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğrafların ardından, Kommagene Krallarının yazlık başkenti olan Arsemia'yı görerek deniz seviyesinden 2100 m yükseklikte bulunan Nemrut dağının zirvesine ulaşıyoruz. Kommagene kralı Antiokhos adına yapılan Tümülüsü ve Doğu-Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Yapılan anlatımlar ardından Gün Batımını (Bölgenin yoğunluğuna bağlı olarak tur programında herhangi bir değişiklik olmadan GÜN DOĞUMUNA da çıkılabilir) muhteşem manzarasında seyrediyoruz. Ardından tekrar minibüslerimize binerek Adıyaman'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

   

  *Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
   

  *Öğle Yemeği: Adıyaman'da İskender 85’de serbest ya da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
   

  *Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
   

  *Güzergâh: Antakya-Pazarcık-Adıyaman / 295 Km
   

  *Konaklama Oteli: Rabat Otel – White Star Otel - Bozdoğan Otel v.b

   

 • 3. Gün 21 Ekim Pazartesi
  Atatürk Barajı - Diyarbakır - Urfa Kapı - Mardin Kapı - On Gözlü Köprü - Ulu Camii - Cahit Sıtkı Tarancı Evi – Hasankeyf – Midyat – Mor Gabriel (Deyr-Ul Umur) Ya Da Mor Hananyo (Deyr-Ul Zafaran) Manastırı - Konuk Evi - Telkâri Ve Gümüş Atölyesi

   

  Sabah kahvaltı sonrası dünyanın 6. Büyük barajı olan ve Türkiye’nin en büyük barajı Atatürk barajına ulaşıyoruz. Seyir terasında yapılan anlatımlar ardından Siverek üzerinden Diyarbakır’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Diyarbakır’da ilk durağımız Surlar olacak. Urfa Kapıyı, Mardin Kapıyı ve Keçi Burcunu görüp otobüsümüzle On Gözlü Köprüye geliyoruz. Hıdırellezlerde yöre insanları beze dilek yazıp bu köprüden Dicle’ye atarlarmış. İslamiyet’in beş Harem-i Şerifinden birisi olarak kabul edilen Mor Thoma Kilisesinin çevrilmesiyle yapılmış Ulu Cami’ye gideceğiz. Ulu Camii gezisi sonrası -Yaş 35 ve Haydi Abbas- şiirlerinin yazarı Cahit Sıtkı Tarancı’nın Doğduğu Eve gideceğiz ve Dört Mevsim Odalarını görüp Silvan üzerinden Batman’a geçiyoruz. Alacağımız öğle yemeğimizin ardından antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Dicle Nehri üzerine kurulacak olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan şehirde Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Zekât Kuyusu, Ulu Cami, Mağaralar gezimizi Kale bölümü kapalı olduğundan panoramik olarak görüp El Rızk Caminin kalan tek parçası eşsiz minaresini fotoğraflıyoruz. 1116 yılında Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan Tarihi Köprüyü görüp, Kör Zeynel Bey Türbesini de fotoğrafladıktan sonra gezimizi tamamlıyoruz. Yapılan anlatımlar çekilen fotoğrafları takiben verilen serbest zamanda Yolgeçen Hanında Dibek Kahvesini içmeyi ihmal etmeyin. Sonrasında bu güzel yerden ayrılarak Midyat'a ulaşıyoruz. İlk durağımız ise birçok dizinin çekim alanı olan Midyat konukevi olacak. Sivil mimarinin en güzel örneğini göreceğimiz bu konak ardından Telkâriciler çarşısında alışveriş için verilen serbest zamanı takiben Otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

   

  *Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
   

  *Öğle Yemeği: Batman’da Ali Usta’da serbest ya da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
   

  *Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
   

  *Güzergâh: Adıyaman- Diyarbakır-Hasankeyf-Midyat / 455 km
   

  *Konaklama: Mardin Yay Grand – Midyat Matiat Otel v.b.

   

 • 4. Gün 22 Ekim Salı
  Mardin - Kasimiye Medresesi - Ulu Camii - Abbarlar - Ptt Binası - Mezopotamya Ovası - Deyr-Ul Zafaran - Harran Ovası - Höyük - Harran Konukevi

   

  Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası, Mardin'e ulaşıyoruz. Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani'sinden, Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin'de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Öğle yemeğimizin ardından Ulu Camii'ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin'in en büyük Camisi olan Camii Kebir de olarak geçen Ulu Camiyi bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin -eşekler- ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaraların altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Şehidiye medresesini ve PTT binasını gördükten sonra Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içiyoruz. Kısa bir dinlenme molasının sonrasında Deyr-ul Zafaran Manastırına gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyrul Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıp Mardin'den ayrılıyoruz. Daha sonrasında dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran'a geliyoruz. Dünya'da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran'da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Sonrasında otelimize yerleşme. Bu akşam otel konaklamamız oda kahvaltıdır, otelde akşam yemeği tur ücretine dâhil değildir. Dileyen misafirlerimizle birlikte Şanlıurfa'nın vazgeçilmezi yemekli sıra gecesine katılıyoruz. Sıra gecesinde karışık kebaplarımızı yiyip, mırramızı içip, şıllık tatlısının ve çiğ köftenin tadına bakıyor, yöresel müzik ve oyunlarla eğlenceye tam hız devam ediyoruz. (Ekstra)

   

  * Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
   

  * Öğle Yemeği: Mardin’de Ebrar Ev Yemekleri ya da Dostlar Sofrasında serbest ya da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)


  *Akşam Yemeği: Sıra Gecesinde alınacaktır. (Ekstra)
   

  *Güzergâh: Mardin-Şanlıurfa / 188 KM
   

  *Konaklama Oteli: Grand Urfa Otel - Harran Otel – Dedeman Şanlıurfa Otel vb.

   

 • 5. Gün 23 Ekim Çarşamba
  Balıklı Göl - Hz. İbrahim'in Doğduğu Mağara - Kapalı Çarşı - Gümrükhan - Göbekli Tepe - Birecik - Kelaynak Kuşları - Halfeti Tekne Turu - Fırat Nehri - Rum Kale - Gaziantep Mozaik Müzesi

   

  Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, İsotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han'da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonrasında 1963 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan Göbekli Tepe'ye ulaşıyoruz.(Kazı Çalışmaları Nedeniyle Kapalı Olabilir Açık İse Gezi Yapılacaktır ) Dünya da bilinen ilk tapınağı içerisinde bulunduran kentin cilalı taş devri yerleşimi olduğu ileri sürülmektedir. Göbekli Tepe'den ayrılıyor ve Birecik'e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Ardından yolumuza devam ediyoruz. Yolumuzun sonunda bizi sanki cennetten bir köşe Halfeti karşılıyor. Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale'nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti'ye çıkıyoruz. Halfeti'den ayrıldıktan sonra Gaziantep'e ulaşıyoruz. Gaziantep'teki ilk gezi noktamız Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi olacak. Burada rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından, Gaziantep’te bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

   

  *Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
   

  *Öğle Yemeği: Halfeti’de Yüzer Fırat Restaurant’ta serbest ya da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
   

  *Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
   

  *Güzergâh: Şanlıurfa-Halfeti-Gaziantep / 223 Km
   

  *Konaklama Oteli: Met Gold Otel – Park Dedeman – Büyük Veliç Otel vb.

   

 • 6. Gün 24 Ekim Perşembe
  Gaziantep (Ayıntap) Kalesi -Sedefciler Çarşısı-Almacı Pazarı - Bakırcılar Çarşısı - Zincirli Bedesten - Tütün Hanı-Kasteller-Tahmis Kahvesi-Kahramanmaraş-Adana-Taş Köprü-Sabancı Camii

   

  Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tütün Hanına giderek burada yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan kastelleri görüyoruz. Alış-veriş için verilen uzun bir serbest zamanda bakır, baharat, Antep fıstığı, sedef kakma, baklava alışverişlerimizi yaptıktan sonra bu güzel şehirden ayrılarak “Madalyalı Şehir” Kahramanmaraş'a ulaşıyoruz. Mado Dondurmaları olarak bilinen işletmenin doğuş noktası olan Yaşar Pastanesinde dondurma molası ve Kahramanmaraş çarşılarında serbest zaman veriyoruz Kahramanmaraş'tan ayrılarak Adana'ya hareket ediyoruz. Taş Köprü ve Sabancı Cami gezilerimizin ardından Adana Havalimanı na hareket ediyoruz. Anadolu Jet havayollarına ait uçaklar ile TK 7105 uçuşu 21:55 Adana - Ankara uçağı ile dönüş yolculuğumuza başlyoruız. Daha sonra Eskişehir'e yolculuk. Bir başka organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

   

  Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe (Ücrete dâhildir)
   

  Öğle Yemeği: Kahramanmaraş’ta menü olarak alınacaktır.
   

  Akşam Yemeği: Serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)
   

  Güzergâh: Gaziantep-Kahramanmaraş-Adana / 280 Km

   DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 18 Ekim Cuma tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 

-Anadolu Jet ile gidiş - dönüş ulaşım

-Eskişehir - Ankara Otogar, Ankara - Eskişehir Otogar 

-İlk gün sabah kahvaltısı

-3* veya 4* Otellerde YP Konaklama

-6 Sabah Kahvaltısı

-5 Akşam Yemeği

-Halfeti tekne turu

-Nemrut Dağı'na minibüs ile transferler

-Urfa Sıra gecesi transferi 

-Programda belirtilen tüm çevre gezileri

-Profesyonel rehberlik hizmeti

-Seyehat esnasında sıcak soğuk ikramlar

-Seyahat güvence poliçesi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

-Öğle Yemekleri

-Yemeklerde alınacak içecekler

-Urfa Sıra gecesinde alınacak tüm yiyecek ve içecekler 

-Müze-Ören giriş yeri ücretleri

-Minibar ve Şahsi harcamalar

Önemli Notlar;
Fiyat Türü Peşin
Single 2806.25 TL
2245 TL
Double 2393.75 TL
1915 TL
Triple 2325.00 TL
1860 TL
0-2 Yaş Ücretsiz
3-6 Yaş 1275.00TL
1020 TL
7-12 Yaş 2025.00 TL
1620 TL

Yorum yazılmamıştır.

Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.