Whatsapp İle İletişime Geç
Whatsapp İle İletişime Geç

Bu Fiyatların Geçerli Olduğu Son Tarih 18 EKİM!

Tur Bilgileri
31 Ekim - 02 Kasım
Yarım Pansiyon
Ankara Çıkışlı
SOFYA EKSPRESİ İLE BÜYÜK BALKAN TURU
743.75 €
31 Ekim 2019 - 02 Kasım 2019 Yarım Pansiyon
595 €
Dolu

Fiyat Hesaplama

SOFYA EKSPRESİ İLE BÜYÜK BALKAN TURU

 

1 GECE TREN - 6 GECE OTEL KONAKLAMASI

 

6 GECE 8 GÜN  / 8 ÜLKE / 21 ŞEHİR / 5 BAŞKENT

 

BULGARİSTAN - SIRBİSTAN - BOSNA HERSEK - HIRVATİSTAN - KARADAĞ - ARNAVUTLUK - MAKEDONTA - YUNANİSTAN

 

Belgrad (1) - Saraybosna (1) - Trebinje (1) - Podgorica (1) - Ohrid (1) - Üsküp (1)

 

YARIM PANSİYON

 

KREDİ KARTLARINA 3 - 6 TAKSİT İMKANI

 

BU PROGRAM BAŞKA YERDE YOK! SINIRLI KONTENJAN! KAYIT İÇİN ACELE EDİN!

 

 • 1. Gün 31 Ekim Perşembe
  Buluşma ve Hareket

   

  Siz değerli misafirlerimiz ile saat 14:00' da Ankara tren garında buluşuyor ve hızlı tren ile İstanbul seyahatimizi gerçekleştiriyoruz. İstanbul' a varışımızın ardından Halkalı istasyonuna transfer.

   

  Saat 22:40’ da Sofya Ekspresi trenimizde odalara yerleşme ve Kapıkule sınır kapısına doğru hareket. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Sofya’ya harekete ediyoruz. Geceleme trende kompartımanımızda.

   

 • 2. Gün 01 Kasım Cuma
  Sofya - Belgrad

   

  Sabah saatlerinde Sofya’ya varıyor ve anlaşmalı restoranımızda sabah kahvaltısı alıyoruz.Kahvaltımızın ardindan Sofya’daki panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında görülecek yerler arasında; Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan Banya başı camisini ziyaret ediyoruz. Turumuz sonrası Belgrad’a doğru hareket ediyoruz. Varışımız sonrası otelimize transfer. Konaklama Belgrad' ta otelimizde. Akşam yemeğini müzik eğlenceli olarak yerel bir restaurantta alıyoruz.

   
  Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dahildir.
   
  Öğle Yemeği: Ekstra olup tur ücretine dahil değildir.
   
  Akşam Yemeği: Ekstra müzik eğlenceli olarak yerel bir restaurantta alıyoruz.

   

 • 3. Gün 02 Kasım Cumartesi
  Belgrad - Saraybosna

   

  Sabah kahvaltımız ardından, canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuzda; Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri’nin Tuna’ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed’in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman’a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi ,Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa’nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimizle Belgrad’ta tekne turu’na çıkıyoruz (ekstra / kişi başı : 15 eur)  Ardından Saraybosna’ya doğru hareket ediyoruz. Saraybosna’ya varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı Savaş Tüneli ve Müzesi Turu’na katılabilirler. (Girişler dahil kişi başı : 10 eur) Turumuz sonrası otelimize transfer. Konaklama Saraybosna’daki otelimizde.


  >>Dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek yemekli “BOŞNAK GECESİ’’ eğlencesine gidiyoruz. (Ekstra / kişi başı : 40 eur)

   

  Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
   
  Öğle Yemeği: Ekstra serbest zaman.
   
  Akşam Yemeği: Ekstra serbest zaman.

   

 • 4. Gün 03 Kasım Pazar
  Saraybosna - Mostar - Blagaj - Poçitel - Tribinje veya çevresi

   

  Sabah kahvaltımızın ardından, asırlar boyunca Balkanlar’ın kültür başkentliğini yapmış, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar’ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna’da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914’te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turumuzu tamamlayarak Mostar’a hareket ediyoruz. Mostar’a varis. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar’ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Blagay Turu’na katılabilirler. (kişi başı : 10 eur) Ardından, yol uzerinde 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış bu ülkedeki ilk durağımız 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitel’e ugruyoruz. Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki panoramik gezimizin ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve Konaklama Tribinje veya Çevresi’ndeki otelimizde. 

   

  (Not : Sezon yoğunluğuna göre konaklama şehri değişebilir)


  Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
   
  Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstradır.
   
  Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

   

 • 5. Gün 04 Kasım Pazartesi
  Dubrovnik - Kotor - Budva - Podgorica veya Çevresi

   

  Sabah Kahvaltımızın ardından Dubrovnik Şehir Turumuzu yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından Dubrovnik uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu, muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran şehirde, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, Tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Gezimizin ardından Kotor'a doğru yola çıkıyoruz. Korunaklı konumu sayesinde Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen Kotor'a geçiyoruz. Eski Şehir, Tarihi Saat Kulesi, Aziz Tripun ve Nicola Kiliseleri göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Kısa bir yolculuğun ardından Budva' ya varıyor ve şehir turumuzu yapıyoruz. yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Ardından Karadağ'ın başkenti Podgorica'ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Podgorica veya çevresinde.

   

  Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
   
  Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra alınacaktır.
   
  Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir . 

   

 • 6. Gün 05 Kasım Salı
  Podgorica - İşkodra - Tiran - Ohrid

   

  Sabah erken saatlerinide kahvaltımızı aldıktan sonra, Tiran'a doğru yola çıkıyoruz. Arnavutluk`taki ilk duragimiz olan Iskodra`ya geciyoruz. Panoramik olarak Iskodra`daki tarihi kale ve sehir surlarini gorduktan sonra 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış. 1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920’de Arnavutluk’un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuz sonrasında, dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Ohrid gölünün doğduğu yer ve muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan St.Naum Turu’muza katılabilirler. (kişi başı : 15 eur) Turumuz sonrasında Ohrid’e doğru hareket ediyoruz. Varışımız sonrası otelimize transfer. ( Akşam Yemeği yerel bir restaurant'ta müzik eğlenceli olarak alınacaktır.)
   

  Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
   

  Öğle Yemeği: serbest zamanda ekstra alınacaktır.
   

  Akşam Yemeği: Akşam yemeği yerel bir restaurant'ta müzik eğlenceli olarak alınacaktır. (ekstra)
   

 • 7. Gün 06 Kasım Çarşamba
  Ohrid - Struga - Kalkandelen - Üsküp

   

  Sabah kahvaltımızın ardından, panoramik olarak Ohrid şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz.  Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid’li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Pant Alemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimizle Ohrid’te tekne turu’na çıkıyoruz (ekstra / kişi başı : 15 eur)  Ardından Struga’ya doğru hareket ediyoruz. Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyerek göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga’ya ulaşıyoruz. Panoramik olarak şehir gezimizi gerçekleştiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu Turu’na katılabilirler. (kişi başı : 10 eur)  Yol üzerinde Tetova (Kalkandelen)’da duruyor Alaca Camiini ziyaret ediyor ve İpek yolu ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Ardından Uskup'e doğru hareket ediyoruz. Varışımız sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama Üsküp’teki otelimizde. 


  Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
   
  Öğle Yemeği: serbest zamanda ekstra alınacaktır.
   
  Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

   

 • 8. Gün 07 Kasım Perşembe
  Üsküp - Selanik - İstanbul

   

  Sabah kahvaltımızın ardından, panoramik olarak Üsküp şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz.  Bu turumuzda; Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’ü tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa’nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı’nın Balkanlar’daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Gezimiz sonrası Selanik`e doğru yola çıkıyoruz. Selanik`e varışımıza müteakip panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk’ün evini ziyaret ettikten sonra serbest zaman veriyoruz. Ardından Selanik Havaalanı’na doğru hareket ediyoruz. Havaavalına varışımız ardından bagaj ve check-in işlemlerimizi gerçekleştirip, THY’nin 21:30 tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 22:45’te İstanbul Atatürk Havaalanına inişimizi gerçekleştirdikten sonra Ankara'ya transfer. Ankara' ya varışımızın ardından bir başka organizasyonda görüşmek üzere vedalaşıyroruz.

   DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 18 Ekim Cuma tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 

- İstanbul – Sofya arası tren ile ulaşım

- THY ile Selanik – İstanbul Atatürk arası ekonomik uçak bileti

- Şehirlerarası lüks araçlar ile transferler

- Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

- 3* veya 4* Otellerde 6 Gece Yarım Pansiyon konaklama

- 6 Sabah kahvaltısı

- 6 Akşam yemeği 

- Programda belirtilen çevre gezileri

-Makedon Gecesi (Genelde ekstra düzenlenen bu tur programa dahil edilmiştir.)

- Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri

- Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri

- Şehir Vergileri

- Gümrük Vergileri

- Programda belirtilen panoramik şehir turları.

- Araç içi limitli su ikramı
 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

- Müze ve ören yeri giriş ücretleri

- Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar

- Sofya’da ilk gün sabah kahvaltısı

- Tüm öğle yemekleri

- Ekstra turlar, tekne turları

- Şöför ve rehber bahşişleri

-Multi Schengen Vizesi (125 euro) (Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftır.)

-Seyahat Sağlık Sigortası (15 eur) (60 yaş üzeri misafirlerden 15 eur ekstra sigorta farkı alınacaktır.)

-Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

- Programda belirtilmeyen geziler, turlar, eğlenceler ve diğer hizmetler

 
 

NOT : 12 yaş çocuğun tur ücreti,  yetişkin bedelinden fiyatlandırılacak olup; çocuk fiyatları 2 yetişkin yanında geçerlidir.   
 

Önemli Notlar;
Fiyat Türü Peşin
Single 931.25 €
745 €
Double 743.75 €
595 €
Triple 743.75 €
595 €
0-2 Yaş 187.50 €
150 €
3-6 Yaş 718.75€
575 €
7-12 Yaş 718.75 €
575 €

Yorum yazılmamıştır.

Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.